włoskie jedzenie w Krakowie

Świetna restauracja z włoskim jedzeniem
Masz ochotę dobrze zjeść? Spośród wielu alternatyw, które oferuje kuchnia z Europy na szczególną uwagę zasługuje kuchnia włoska. Dlaczego? Przede wszystkim z tego powodu, że włoska kuchnia to kalejdoskop aromatów, kolorów i spora porcja zdrowia.

Tradycyjne włoskie przyprawy

Naszym rodakom włoska kuchnia, łączy się głównie z makaronem i pizzą i ewentualnie z owocami morza. Tymczasem włoskie gotowanie to również takie pyszności jak słodkie desery czy oliwki.

Popularne dania włoskie

Pasty są bazą kuchni włoskiej. We Włoszech przyrządza się pasty w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie niełatwo wymyśleć produkty których nie da się dodać do tej potrawy. jemy w restauracji Ryby, dodatki mięsne oraz rożnorodne przyprawy, sprawiają, że pasty można jeść codziennie.

Kolejną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech lecz ze starożytnej Grecji. Znana jest jednak jako włoskie danie. Dobrze przyrządzona pizza włoska powinna mieć cienkie ciasto i mała ilość składników. Najpopularniejsza wersja pizzy to margharita z mozarellą. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie potrawy to coś więcej niż jedynie pizza i pasta. To też lasagne, tortellini, piada i liczne desery – np. granita czy panna cotta. Odwiedzając włoską restaurację nie warto zapominać o winie czy o wspaniałych serach- gorgonzoli, mascarpone lub pecorino.
Zobacz film