Montowanie LPG Kraków

Jeżeli denerwujesz się na podwyżki cen paliwa, być może zechcesz zainteresować się tym tematem, że istnieje alternatywny sposób na tankowanie auta, który jest poprawniejszy dla otoczenia, dla silnika oraz dla budżetu, albowiem kosztuje około połowy cena benzyny oraz oleju napędowego.

Auto gaz Kraków

Chodzi o gaz. W obliczu tych sporych atutów nasuwa się zapytanie, czy w istocie należałoby przebudować pojazd pod tym kątem? Spójrzmy!

Przerobienie auta na gaz – zyski
Koronną zaletą konwersji wozu jest redukcja kosztów paliwa, jaką wolno obniżyć o około 40%. Wynika to z faktu, że LPG podlega znacznie niższemu zużyciu paliwa aniżeli benzyna i olej napędowy oraz choć jest mniej wydajny (około 15% do 20%) – redukcja sumptów z nawiązką to rekompensuje.

Warsztat samochodowy Kraków

Jeżeli odmienisz samochód, będziesz mieć prawo do obniżenia podatku drogowego, bowiem państwo sprzyja takim rozwiązaniom, z racji tego, że gaz paliwo spalające się w sposób czystszy. Spalając się wytwarza mniej cząstek stałych, a zatem może rzeczywiście przedłużyć żywotność wielu silników.

Co więcej wozy napędzane LPG wydzielają:
•    14% mniej emisji CO2 niż auta benzynowe,
•    10% mniej niż silniki diesla,
•    wytwarzają 50% mniej tlenków azotu aniżeli benzyna,
•    wytwarzają 20% mniej tlenków azotu niż olej napędowy.

Jak w związku z tym widać są w rzeczywistości dużo poprawniejsze dla otoczenia. Tym znacznie bardziej, jeżeli podróżujesz jednym z mniej ekonomicznych samochodów, spostrzegasz dzisiaj bez ogródek, że zdecydowanie warto rozważyć konwersję wehikułu na gaz. Te wszystkie wyżej wymienione dowody przemawiają za tym w bezceremonialny sposób.